Sokan aggódnak és nemtetszésüket fejezik ki amiatt, hogy internetezés közben a meglátogatott weboldal, valamint a különböző hirdetéseket üzemeltetők láthatják a személyes, internetezési adataikat, vagyis az internetes „ujjlenyomatukat”, amelyet aztán reklám- vagy más célra fel tudnak használni. Jelenleg azonban változást hozott egy magyar fejlesztésű kiterjesztés, amelyet könnyen lehet hozzáadni a böngészőhöz. A BME kutatói fejlesztették ki a FireGloves nevű bővítményt, amely segítségével rejtve maradhat a digitális ujjlenyomat még a legújabb híroldalak előtt is.
Többek között azt szokták kideríteni a különböző oldalak, hogy ki milyen számítógépről keresi fel az adott honlapot, megismerik az IP címet és sok más egyedi, kizárólag a felhasználóra jellemző adatot. Ez az alkalmazás pedig szinte teljes mértékben blokkolni tudja a digitális ujjlenyomatot. Ezt a bővítményt, ami teljesen félrevezeti a különböző nyomkövető rendszereket, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek köszönhetjük, ezen belül pedig a híradástechnikai tanszéknek.
A fejlesztést már számos, jelentős nemzetközi weboldal is bemutatta, világszerte egyre nagyobb érdeklődés övezi, azonban még mindig tesztfázisban van, használható, azonban nem éles program, amelyről kijelenthető, hogy tökéletes megoldás. Néhány bonyolult rendszerrel ez is megkerülhetővé válik, azonban rendkívül kevés oldal rendelkezik ilyen fejlett technológiával. A weboldalakon olyan programok vannak elhelyezve, amelyek olyan információkat is megismertethetnek, mint például hogy milyen programok vannak telepítve a felhasználó számítógépén, vagy hogy milyen más oldalakat látogat, ám a FireGloves nevű fejlesztés megtagadja a válaszadást ilyen esetekben.