A környezettudatosság kezd egyre fontosabb lenni, hiszen már rengeteg tényező bizonyítja, hogy a Földünk energiaforrásai kezdenek egyre kiürülni, kivéve a megújuló energiaforrásokat. Ebbe a csoportba sorolható a napenergia is. Ez a napelem használatával aknázható ki, amelynek alapvetően hat fajtája ismeretes.
A leghatékonyabb talán a monokristályos, amelynek a polikristályoshoz hasonlóan a szilícium az alapeleme. Ezeken kívül van még a Gallium Arzenid napelem, amely már egy prémium kategóriás szerkezet, ebből kifolyólag elég borsos az ára. Ennek köszönhetően főleg az űrkutatásban alkalmazzák, a hatásfoka pedig 40%.
Az Amorf szilícium napelem hatásfoka csupán csak 5-8%, azonban jóval olcsóbb is, mint a társai. Ebből az alapanyagból csak kis mennyiséget használnak a gyártásánál. A szerves festékes elemek rendkívül olcsók, hiszen hatásfokuk is mindössze 2-4%. A nevét magáról az eljárásról kapta, hiszen egy kémiai folyamatnak köszönhetően, a festék, amivel be van vonva a napelem, elnyeli a sugarakat. Az utolsó fajta a polimer, amely olcsó, viszont csupán 3% hatásfokú.